NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA PROFILAKTYCZNE 2018 ROKU

"Moda na odblaski" w bydgoskim kinoteatrze

Data publikacji 14.12.2018

Co zrobić by zachęcić młode pokolenie do noszenia odblasków? Uczniowie ze szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego właśnie podczas gali konkursu "Moda na odblaski" zaprezentowali swoje pomysły w formie występów artystycznych. To kolejna impreza gdzie dzieciaki pokazują jak być bezpiecznym na drodze oraz wykazują się swoją wiedzą.

Wczoraj (13.12.2018) o godz. 10:00 w Kinoteatrze "Adria" w Bydgoszczy odbyła się gala konkursu "Moda na odblaski". Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Krajowe Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Warszawie i Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy. Na "odblaskową" imprezę przybyło około 300 dzieci z Bydgoszczy i powiatu, które zgłosiły się do udziału w przedsięwzięciu.

Do składu jury zostali zaproszeni: Krzysztof Gradek - Dyrektor Banku Spółdzielczego w Nakle nad Notecią, Marcin Gagacki Kierowca Rajdowo-Wyścigowy Oponeo Motorsport, Justyna Janiak Kierownik Stacji Benzynowej Circle K w Bydgoszczy, Dariusz Porbes z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy, podkom. Mariusz Buwaj z Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy,  a przewodniczącym jury był Pan Jacek Zalewski Prezes Zarządu Krajowego Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Członkowie komisji wzorem ubiegłego roku byli również sponsorami nagród w tym konkursie.

Imprezę poprowadził sierż. szt. Rafał Wohlfeil oraz st. insp. Monika Karska z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, a wspaniałą zabawę z piosenkami zapewnili animatorzy z Centrum Uśmiechu: Pani Jagódka, Pani Truskawka oraz pan Światełko. Dodatkowo zaproszeni specjaliści  z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy sprawdzili wiedzę dzieci dotyczącą powiadamiania służb ratunkowych, omawiając przy tym zasadę działania numeru alarmowego 112.

Dzieciaki doskonale się bawiły podczas występów małych artystów, którzy prezentowali układy taneczne oraz przedstawienia teatralne związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Na scenie było bardzo kolorowo-odblaskowo i świecąco. Między występami prowadzący zadawali pytania w formie zagadek, sprawdzali również wiedzę na temat przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznych zachowań podczas przechodzenia przez ulicę. Uczestnicy gali konkursowej na każde pytanie doskonale znali odpowiedź. 

Po długiej naradzie, jury ogłosiło jednogłośnie wyniki konkursu "Moda na odblaski". Oto ostateczna klasyfikacja:

  • I miejsce - Szkoła Podstawowa  w Niemczu
  • II miejsce - Przedszkole SKRZAT w Bydgoszczy
  • III miejsce - Szkoła Podstawowa w Wierzchucinie Królewskim
  • wyróżnienie - Zespół Szkół nr 24 w Bydgoszczy
  • wyróżnienie - Zespół Szkół nr 8  w Bydgoszczy
  • wyróżnienie - Szkoła podstawowa nr 26 w Bydgoszczy

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu za ''świecenie przykładem".  Cieszymy się, że uczniowie z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego dają dobry przykład bezpiecznych zachowań na drodze.

Tego samego dnia ponownie KINO ADRIA w Bydgoszczy o godz. 17.00 oraz 19.30 gościła dorosłych uczestników prelekcji edukacyjnej dotyczącej bezpieczeństwa w ruchu drogowym połączoną z zabawą. Na wieczornym spotkaniu w ramach seminarium pod nazwą "Bezpiecznie chce się żyć" widownia wysłuchała kilku słów na temat skutków wypadków drogowych oraz przekonała się, jakie mogą być konsekwencje brawurowej jazdy. Niebezpieczne zachowania kierowców na naszym "podwórku" omówił st. asp. Szymon Porażyński z Wydziału Prewencji  bydgoskiej komendy.

 

 

Autor: Monika Karska Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
Ładowanie odtwarzacza...