NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA PROFILAKTYCZNE 2018 ROKU

Harcerski Głos Niepodległości wyśpiewany w Pólku

Data publikacji 13.07.2018

Wczoraj (12.07.2018) w Harcerskim Ośrodku Obozowym Hufca ZHP w Pólku, Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy wraz z Chorągwią Kujawsko-Pomorską ZHP zorganizowali Konkurs Piosenki Patriotyczno-Historycznej z okazji obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

W konkursie udział wzięło 250 harcerzy przebywających na obozach nad Zalewem Koronowskim. Jury w składzie: Naczelnik Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy podinsp. Tomasz Meyze, Komendant Chorągwi Kujawsko – Pomorskiej ZHP hm. Jerzy Gębara wspólnie z hm. Dorota Sucharską-Jendrzejewską, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Koronowie Pan Krzysztof Gradek, Przewodniczący Rady Miasta w Koronowie Pan Włodziemirz Domek wyłonili  zwycięzców w dwóch kategoriach – indywidualnej i zespołowej.

W konkurencji indywidualnej zwyciężyła solistka z 2 Szczepu Drużyn Harcerskich i Zuchowych z Poznania wykonując pieśń „Rota”. W kategorii zespołowej natomiast triumfował zespół „TRIO” z Hufca Powiatu Włocławskiego śpiewając utwór „Płynie Wisła płynie…”.  

Konkurs stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Uczestnicy poza prezentacją wokalną przygotowali również bardzo ciekawą charakteryzację, która nawiązywała tematycznie do wykonywanych utworów.

Oprócz zwycięzców jury wyróżniło pozostałych uczestników biorących udział w konkursie nagrodami ufundowanymi przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy, Chorągiew Kujawsko – Pomorską ZHP, Burmistrza Miasta i Gminy Koronowo Pana Stanisława Gliszczyńskiego oraz Bank Spółdzielczy w Koronowie.                                                           

W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie, a Komendantowi Harcerskiego Ośrodka Obozowego Hufca ZHP w Pólku hm. Wojciechowi Chwil za profesjonalne przygotowanie ośrodka, w którym odbył odbył się konkurs.

Autor: mł.asp. Sebastian Rink, sierż.szt. Rafał Wohlfeil Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
Ładowanie odtwarzacza...