NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA PROFILAKTYCZNE 2018 ROKU

Bezpieczny obóz – bezpieczne wakacje w Samociążku

Data publikacji 05.07.2018

Wczoraj (04.07.2018) w godzinach południowych funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy brali udział w symulowanej ewakuacji uczestników obozu ZHR w miejscowości Samociążek nad jeziorem Białe. Ćwiczenia odbyły się na prośbę Komendanta Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi Harcerzy ZHR phm Roberta Gębary.

W związku z rozpoczynającymi się wakacjami i trwającym w tym czasie obozem letnim harcerzy ZHR Pan Komendant na spotkaniu, które odbyło się w dniu 22 czerwca 2018 roku w Urzędzie Miasta Bydgoszczy, zwrócił się z prośbą do służb ratunkowych o wsparcie ich działań . Tak więc Straż Pożarna, Policja, WOPR, Wydział Zarządzania Kryzysowego, Nadleśnictwo Różanna, Urząd Miasta Koronowa oraz Starostwo Powiatowe miały okazję wziąć we wspólnych ćwiczeniach. Zainscenizowana symulacja akcji ratunkowej pozwoliła służbom wymienić się doświadczeniami.

Gośćmi honorowymi byli Wicemarszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Zbigniew Ostrowski oraz Prezydent Miasta Bydgoszczy Pan Rafał Bruski.

Po zakończonym próbnym alarmie związanym z ,,załamaniem pogody’’ policjanci w ramach kampanii MSWiA ,,Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą” przeprowadzili zajęcia teoretyczne i praktyczne dla harcerzy. Funkcjonariusze przypomnieli podstawowe zasady związane z bezpiecznym wypoczynkiem nad wodą oraz bezpiecznym zachowaniu w kontakcie z agresywnym psem.

Autor: sierż. szt. Rafał Wohlfeil, st. asp. Daniel Woźniak WP KMP Bydgoszcz
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
Ładowanie odtwarzacza...