Rowerowy Dzień Dziecka w Koronowie - NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA PROFILAKTYCZNE 2018 ROKU - KMP w Bydgoszczy

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA PROFILAKTYCZNE 2018 ROKU

Rowerowy Dzień Dziecka w Koronowie

Data publikacji 04.06.2018

W sobotę (02.06.2018) o godzinie 12:00 spod Hali Sportowo-Widowiskowej w Koronowie wystartował Rajd Rowerowy dla dzieci, który został zorganizowany z okazji 650-lecia nadania praw miejskich oraz z okazji obchodów Dnia Dziecka. Uczestnikami wydarzenia były dzieci i młodzież wraz ze swoimi opiekunami, którzy pokonali łącznie 6,5 km odcinek trasy rajdu przebiegającej ulicami Koronowa.

Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie Rowerowe Koronowo wraz z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury w Koronowie i Samorządowym Przedszkolem z Integracyjnymi Oddziałami w Koronowie.

Oczywiście do organizacji oraz zabezpieczenia rajdu czynnie przyłączyli się policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy na czele z Naczelnikiem wydziału podinsp. Tomaszem Meyze oraz Komisariatu Policji w Koronowie.

Funkcjonariusze zadbali o bezpieczeństwo rowerzystów, pokonując wspólnie z nimi na rowerach trasę rajdu. Kolumnę rowerzystów pilotowali mundurowi na policyjnych quadach, dbając o to, aby wszyscy uczestnicy bezpiecznie dojechali na metę, która znajdowała się na terenie MGOK w Koronowie.   

Na mecie, na najmłodszych rowerzystów czekało wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów. Dużym zainteresowaniem u dzieci cieszył się zaprezentowany przez funkcjonariuszy policyjny sprzęt, z którego na co dzień korzystają w swojej służbie. Podczas festynu rodzinnego nie zabrakło również osób chętnych do znakowania swojego roweru, które przeprowadzili na miejscu policjanci z Koronowa, oraz pogadanek o bezpieczeństwie na dwóch kółkach.

Przedsięwzięcie doskonale wpisało się w działania MSWiA pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której celem jest zwrócenie uwagi użytkowników motocykli, motorowerów i rowerów na najważniejsze aspekty bezpieczeństwa oraz kształtowanie właściwych postaw i zachowań.

Autor: mł.asp. Sebastian Rink Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: kom. Przemysław Słomski