NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA PROFILAKTYCZNE 2019 ROKU

O bezpiecznych wakacjach w kinie Helios

Data publikacji 04.07.2019

Nadszedł czas wakacji i beztroskiego wypoczynku połączonego z rekreacją w wodzie oraz nad wodą. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom bydgoscy policjanci działają w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

Mając na celu poprawę bezpieczeństwa osób przebywających w wodzie i na obszarach przywodnych, Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy wspólnie z Ośrodkiem Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki BORPA w Bydgoszczy oraz kinem „Helios” współorganizują cykl spotkań profilaktycznych „Bezpieczne wakacje” w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą”.

Policjanci Ogniwa Wodnego i Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KMP w Bydgoszczy spotkali się z bydgoskimi półkolonistami, którzy przy okazji projekcji bajki w kinie „Helios” przysłuchiwali się prelekcji, tak aby w przyszłości uniknąć zagrożeń i bezpiecznie korzystać z uroków kąpieli wodnych w okresie wakacji.

Jednym z głównych celów podjętego przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może ze sobą rekreacja wodna, a także promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą, a w efekcie dalsze ograniczanie wypadków. Tradycyjnie policjanci przypominają dzieciom, młodzieży i dorosłym planującym wypoczynek nad wodą o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Autor: Agnieszka Strahl Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
  • policjanci rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą
  • funkcjonariusze rozmawiają z dziećmi o bezpieczeństwie nad wodą
  • dzieci oglądają w kinie spot o bezpiecznym wypoczynku nad wodą