NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA PROFILAKTYCZNE 2019 ROKU

Finałowe forum profilaktyki w ramach programu "Żyj, nie ulegaj, walcz"

Data publikacji 05.06.2019

W Copernicanum przy ul. Kopernika 1 w Bydgoszczy odbyło się finałowe forum profilaktyki w ramach projektu "Żyj, nie ulegaj, walcz" realizowanego na terenie Bydgoszczy przez Liceum Ogólnokształcące nr VII w Bydgoszczy, Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii w Bydgoszczy, Straż Miejską w Bydgoszczy oraz Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy. Program adresowany jest do uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych miasta Bydgoszczy i okolic.

Celem całego przedsięwzięcia  jest zwrócenie uwagi młodzieży na różnorodne formy spędzania czasu wolnego bez alkoholu i narkotyków oraz na możliwości wykazania własnej aktywności w czasie wolnym.

Konkurs składał się z dwóch części. Pierwsza z nich obejmuje okres trzech miesięcy, w którym młodzież w wieku gimnazjalnym i licealna przygotowuje prace w pięciu kategoriach:  konkursie plastycznym, fotograficznym, literackim, muzycznym i filmowym. Drugi etap to finał konkursu muzycznego z udziałem wszystkich wykonawców, występ niespodzianka.

Podczas forum sierż. szt. Rafał Wohlfeil z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przypomniał uczestnikom zasady dotyczące bezpieczeństwa w szkole. Po finałowej części spotkał się z uczniami na warsztatach związanych z ,,Hejtem i mową nienawiści”. Młodzi ludzie bardzo chętnie uczestniczyli w warsztatach dzieląc się swoimi przykładami i spostrzeżeniami związanymi z ww. tematyka.

Uwieńczeniem całości przedsięwzięcia było wręczenie nagród za najlepsze prace w przedmiotowym konkursie "Żyj, nie ulegaj, walcz".

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów i rozwijania pasji.

Autor: sierż. szt. Rafał Wohlfeil/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
  • Sala konferencyjna. Zgromadzeni goście siedzący na krzesłach. Wśród nich bydgoscy policjanci.
  • Sala konferencyjna. Widok z góry na wszystkich uczestników forum.
  • Sala konferencyjna. Prelekcja policjanta Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy skierowana do uczestników forum.