Kontrola bezpieczeństwa odpoczywających nad Zalewem Koronowskim - BEZPIECZNA WODA - KMP w Bydgoszczy

BEZPIECZNA WODA

Kontrola bezpieczeństwa odpoczywających nad Zalewem Koronowskim

Data publikacji 06.08.2018

Wczoraj (05.08.2018) na Stanicy Wodnej w Tazbirowie nad Zalewem Koronowskim policjanci wspólnie z Jednostką Ratowniczo-Gaśniczą nr 1 Straży Pożarnej w Bydgoszczy sprawdzali stan bezpieczeństwa łodzi oraz przyczep campingowych.

Policjanci rozmawiali z właścicielami łodzi o bezpieczeństwie osób pływających, przypominając o wyposażeniu pasażerów jednostek pływających w kapoki.

Natomiast strażacy kontrolowali butle z gazem umieszczone w przyczepach i łodziach, a policjanci wyposażenie łodzi. Podczas kontroli strażacy ujawnili jeden przypadek zaczadzenia przyczepy campingowej. Z uwagi na panujące warunki atmosferyczne oraz uszczelnienie przyczepy mogło dojść do tragedii.

Nie zabrakło również rozmów z najmłodszymi żeglarzami i ich rodzicami na temat bezpiecznego pływania w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Policjanci rozdali ulotki, krzyżówki oraz opaski odblaskowe.

 Była do doskonała okazja aby porozmawiać z policjantami o zagrożeniach jakie spotykają żeglarze na wodzie oraz zadać pytania dotyczące bezpieczeństwa.

Autor: Monika Karska/ Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska