Debata o bezpieczeństwie w centrum miasta - UCZYMY I POMAGAMY - KMP w Bydgoszczy

UCZYMY I POMAGAMY

Debata o bezpieczeństwie w centrum miasta

Data publikacji 18.09.2015

Policjanci z komendy miejskiej w Bydgoszczy zorganizowali debatę społeczną dotyczącą bezpieczeństwa, na którą zaproszeni zostali mieszkańcy, właściciele lokali oraz klubów nocnych zlokalizowanych w rejonie Starego Rynku. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miasta, a także Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy mł.insp. Andrzej Cieślik.

Wczoraj (20.10.2014) w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej mieszczącej się przy Starym Rynku bydgoscy policjanci przeprowadzili debatę społeczną pod hasłem "Czy na Starym Rynku jest bezpiecznie". W spotkaniu uczestniczył Szef bydgoskiej policji mł.insp. Andrzej Cieślik, jego Zastępca podinsp. Sławomir Szymański, Komendant Komisariatu Policji Bydgoszcz – Szwederowo mł.insp. Rafał Theuss. W spotkaniu wziął udział również Zastępca Komendanta bydgoskiej Straży Miejskiej, Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego, przedstawiciele Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Bydgoszcz, Wydziału Spraw Obywatelskich UM Bydgoszcz oraz Przewodnicząca Rady Osiedla Bocianowo-Stare Miasto.

Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy podkreślił, że bydgoska policja stawia szczególny nacisk na prospołeczne działania polegające na bliskim kontakcie z obywatelami, które mają na celu przeciwdziałanie przestępczości na terenie miasta. Podinsp. Sławomir Szymański zaprezentował ocenę stanu bezpieczeństwa na terenie Starego Miasta i przedstawił prezentację zawierającą dane statystyczne dotyczące przestępczości. Dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego Pan Adam Ferek omówił kwestię bydgoskiego monitoringu, w tym między innymi jego dalszej modernizacji. Następnie głos zajęła przewodnicząca rady osiedla, która omówiła nurtujące problemy mieszkańców tego rejonu.

Po tej części spotkania rozpoczęła się dyskusja, gdzie głos zabierali mieszkańcy oraz przedstawiciele restauracji i pub-ów z centrum miasta. Uczestnicy debaty mieli okazję zadawać policjantom oraz zaproszonym gościom pytania dotyczące bezpieczeństwa na terenie miasta, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i problemami.
Celem debaty było zdiagnozowanie realnych oczekiwań społecznych wobec instytucji działających na rzecz bezpieczeństwa oraz wspólne rozwiązywanie problemów uciążliwych dla społeczeństwa. Wszystkie sygnały i problemy, zgodnie z odpowiednimi kompetencjami, będą przeanalizowane i w miarę możliwości na bieżąco realizowane.

Chętni mogli wypełnić anonimowo ankietę poczucia bezpieczeństwa oraz oceny skuteczności policji i pracy policjantów.

asp. Przemysław SłomskiZespół Prasowy KWP Bydgoszcztel. 52-588-13-44