O bezpieczeństwie na drodze z seniorami - UCZYMY I POMAGAMY - KMP w Bydgoszczy

UCZYMY I POMAGAMY

O bezpieczeństwie na drodze z seniorami

Data publikacji 18.09.2015

Wczoraj (14.10.14) o 11:00 w siedzibie Stowarzyszenia z Potrzeby Serca w Bydgoszczy odbyło się spotkanie z seniorami w ramach kampanii pn. "Senior w ruchu drogowym". Spotkanie zainicjowali policjanci Wydziału Prewencji komendy miejskiej wspólnie z pracownikami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy.

Podczas spotkania prowadzący omówili podstawowe zasady ruchu drogowego o jakich powinni pamiętać zarówno piesi jak i rowerzyści. Asp. Sławomir Szeląg wraz z egzaminatorami Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy przedstawili sytuacje, w których niechronieni uczestnicy ruchu drogowego powinni zachować szczególną ostrożność. Uczestnicy zapoznali się również ze statystyką zdarzeń drogowych z udziałem osób starszych. Dzięki "magicznej tubie" seniorzy przekonali się na własne oczy jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Druga część spotkania poświęcona była pomocy przedmedycznej. Praktyczne zajęcia z resuscytacji krążeniowo-oddechowej cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na zakończenie uczestnicy otrzymali przygotowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego odblaski, które wpływają na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.


Monika Karska
Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy