Spotkania z czworonogim policjantem - UCZYMY I POMAGAMY - KMP w Bydgoszczy

UCZYMY I POMAGAMY

Spotkania z czworonogim policjantem

Data publikacji 18.09.2015

<
Trwający od kilku tygodni nowy rok szkolny to dobry moment i powód, aby spotykać się z dziećmi i uczyć ich bezpiecznych zachowań. Policjanci z wydziału prewencji KMP w Bydgoszczy odwiedzili przedszkola w Niemczu oraz w Bydgoszczy przy ulicy Koronowskiej. Spotkanie to było doskonałą okazją do przekazania najmłodszym cennych informacji na temat bezpieczeństwa.

Wczoraj (08.10.2014) policjanci wydziału prewencji KMP w Bydgoszczy odwiedzili Przedszkole "Tęczowa Kraina" w Niemczu oraz bydgoskie Przedszkole "Iguś" mieszczące się przy ul. Koronowskiej. Spotkanie z maluchami odbyło się w obecności policyjnego pieska wraz z przewodnikiem, który zademonstrował milusińskim zasady posłuszeństwa oraz wskazał pozycje bezpieczne w sytuacjach, gdy zostaną one zaatakowane przez psa.

Policjant zapoznał dzieci z zasadami ruchu drogowego, uzasadnił konieczność noszenia na ubraniu elementów odblaskowych i przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez ulicę. Technik kryminalistyki wraz z pedagogiem policyjnym przygotowali pokaz zabezpieczania śladów - odcisków dłoni, a także wskazali istotne elementy ich ujawniania.

mł.asp. Sławomir Szeląg
Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy