Policjanci z bydgoskiego Szwederowa gośćmi w szkołach - UCZYMY I POMAGAMY - KMP w Bydgoszczy

UCZYMY I POMAGAMY

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa gośćmi w szkołach

Data publikacji 18.09.2015

W minionym tygodniu (25.09.2014) Zastępca Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz - Szwederowo podkom. Jarosław Zdunek wraz z sierż. Rafałem Wohlfeil z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii uczestniczyli w uroczystości nadania sztandaru Szkole Podstawowej nr 61 im. Bohaterów Westerplatte w Bydgoszczy mieszczącej się przy ul. Kruczej 5a.

Nadanie sztandaru było inicjatywą rodziców i pracowników szkoły. Placówka organizuje liczne imprezy naukowe i sportowe oraz współpracuje z wieloma innymi placówkami oświatowymi oraz instytucjami dając uczniom możliwość zdobywania nowych doświadczeń. Współpracuje również z Komisariatem Policji Bydgoszcz - Szwederowo poprzez cykliczne prowadzenie spotkań z dziećmi i młodzieżą szkoły dotyczących bezpieczeństwa oraz odpowiedzialności prawnej nieletnich.


Natomiast następnego dnia (26.09.2014) mł.asp. Monika Chochlińska i Monika Gosz z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii KP Bydgoszcz - Szwederowo odwiedziły uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 30 w Bydgoszczy mieszczącego się przy ul. Jesionowej 3A.

Celem spotkania było propagowanie wśród dzieci i młodzieży bezpiecznego zachowania na drodze. Policjanci omówili podstawowe zasady, które pomogą zapewnić dzieciom bezpieczeństwo podczas pokonywania codziennej drogi do szkoły i domu. Funkcjonariusze uczyli najmłodszych jak poprawnie przechodzić przez przejście dla pieszych, którą stroną drogi należy się poruszać, gdy nie ma chodnika oraz jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych.

Monika Gosz
ZPKiPN KP Bydgoszcz - Szwederowo