seminarium dla bydgoszczanek - UCZYMY I POMAGAMY - KMP w Bydgoszczy

UCZYMY I POMAGAMY

seminarium dla bydgoszczanek

Data publikacji 18.09.2015

W miniony weekend (27.09.2014) na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy wspólnie z partnerami związanymi z dziedziną motoryzacyjną przeprowadziła seminarium dla kobiet – kierowców. W trakcie spotkania uczestniczki dowiedziały się wiele ciekawych rzeczy na temat bezpieczeństwa na drodze.

Seminarium miało na celu wzbudzenia u kobiet pewności siebie podczas poruszania się w ruchu drogowym. Pod czujnym okiem mistrza rajdowego Marcina Gagackiego miały możliwość sprawdzenia jak pojazd zachowuje się podczas poślizgu i jak wybrnąć z takiej ekstremalnej sytuacji. Nasze Panie ćwiczyły na specjalnie udostępnionych przez WORD pojazdach typu "trolej".

Ciekawostką przygotowaną przez egzaminatorów ośrodka była jazda pojazdem w alkogoglach, co miało na celu uzmysłowienie braku reakcji na przeszkody i zaburzenia percepcji przez kierowców będących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Uczestniczki seminarium zapoznały się z budową opon i układu jezdnego dzięki firmie BRIDGESTONE, brały czynny udział w zajęciach z pierwszej pomocy - także praktycznych z elementami resuscytacji.Na koniec spotkania pełne wrażeń i nowych doświadczeń mogły zobaczyć jak przeszkody na drodze omija profesjonalny kierowca rajdowy. Wieczór zakończony został wspólnym zdjęciem i wręczeniem Paniom prezentu w postaci apteczki pierwszej pomocy.

mł.asp. Sławomir Szeląg
Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy