"Rowerem bezpieczniej do celu" w Mąkowarsku - UCZYMY I POMAGAMY - KMP w Bydgoszczy

UCZYMY I POMAGAMY

"Rowerem bezpieczniej do celu" w Mąkowarsku

Data publikacji 18.09.2015

W piątkowe (04.07.2014) przedpołudnie w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej na rzecz bezpieczeństwa rowerzystów pn. „Rowerem bezpiecznie do celu”, Wydział Prewencji wraz z Wydziałem Ruchu Drogowego KMP w Bydgoszczy przygotował zajęcia edukacyjne promujące bezpieczne zachowania na drodze, na terenie Zespołu Szkół w Mąkowarsku w miasteczku rowerowym, dla dzieci przebywających na koloniach sportowych w Krówce Leśnej oraz dla mieszkańców gminy.

Dzieciaki, które mają kartę rowerową przypomniały sobie podstawowe przepisy dotyczące poruszania się rowerem po ulicy, a młodsi uczestnicy zajęć dowiedzieli się jak bezpiecznie poruszać się na rowerze po chodniku oraz na ścieżkach rowerowych. Zajęcia dotyczące zasad bezpieczeństwa oraz z znajomości przepisów poprowadził asp. Tomasz Grzelak wraz z st.post. Sławomirem Szmyt. Wszyscy wraz z policjantami przeszli najpierw po miasteczku rowerowym tak jak by jechali na rowerze, aby zobaczyć jak prawidłowo należy zachować się na drodze, jako uczestnik Ruchu Drogowego.

Potem najodważniejsi zademonstrowali prawidłową jazdę na rowerze ulicami miasteczka. Aby rowerzysta był bezpieczny musi również wiedzieć jak należy się zachować podczas wypadku drogowego. Podstawowe informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy poszkodowanemu oraz informowania służb o zdarzeniu drogowym przekazał Damian Dębecki Ratownik Medyczny Jednostki Ratownictwa Medycznego Oddział w Koronowie.

Wszyscy zobaczyli również dzięki "magicznej tubie" jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych i co widzi kierowca jadąc ulicą. Policjanci wręczyli też dzieciakom odblaskowe uśmiechy. Na koniec spotkania jak zawsze największą atrakcją była możliwość odpalenia sygnałów dźwiękowych w motorze policyjnym. Nie zabrakło dużo pytań w szczególności dotyczące ścigania „piratów drogowych”.