Finał konkursu "Działam bezpiecznie" - UCZYMY I POMAGAMY - KMP w Bydgoszczy

UCZYMY I POMAGAMY

Finał konkursu "Działam bezpiecznie"

Data publikacji 18.09.2015

W sobotę (14.06.14) policjanci komendy miejskiej w Bydgoszczy zostali zaproszeni do Gimnazjum nr 24 w Bydgoszczy, gdzie odbył się II ogólnopolski finał konkursu z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod nazwą "Działam bezpiecznie”. Akcję honorowym patronatem objęli Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pani Ewa Mes, Prezydent Bydgoszczy Pan Rafał Bruski oraz Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty Pani Małgorzata Łukaszewska.

W zawodach rywalizowali gimnazjaliści reprezentujący 32 szkoły z różnych regionów Polski min. z Helu, Gdyni, Poznania, Sopotu i oczywiście Bydgoszczy. Pomiędzy konkurencjami finału młodzież miała okazję obejrzeć film o wypadkach drogowych, który pokazuje brawurę, brak wyobraźni kierowców a przede wszystkim jak ważne jest ratowanie życia na miejscu zdarzenia. Dodatkowo w celu przekonania gimnazjalistów do noszenia elementów odblaskowych dzięki „magicznej tubie” młodzież zobaczyła różnicę w widoczności osoby ubranej w kamizelkę odblaskową, a pieszego bez odblasków. Każdy mógł też przekonać się jak trudno jest przejść po prostej linii mając ubrane alkogogle, które symulują sposób widzenia przez osobę pod wpływem alkoholu. Dzięki symulatorowi zderzeniowemu prezentowanemu przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego uczniowie zdobyli kolejne doświadczenie, przekonując się jak ważne dla bezpieczeństwa jest zapinanie pasów w samochodzie.

Młodzieży, która wytrwale zmagała się z konkurencjami z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej nagrody wręczyli podinsp. Sławomir Szymański Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy oraz honorowi patroni akcji.

Monika Karska
Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy