Policjant nominowany na Szeryfa Praw Dziecka - UCZYMY I POMAGAMY - KMP w Bydgoszczy

UCZYMY I POMAGAMY

Policjant nominowany na Szeryfa Praw Dziecka

Data publikacji 18.09.2015

Policjanci z komisariatu Bydgoszcz Szwederowo uczestniczyli w Niebieskim Tygodniu zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 41. Sierż. Rafał Wohlfeil i Monika Gosz z Zespołu Prewencji Kryminalnej Nieletnich i Patologii przeprowadzili pogadanki z uczniami. Zbliżające się wakacje oraz bezpieczeństwo podczas letniego wypoczynku zdominowały tematy rozmów z dziećmi. Uczniowie chętnie włączali się do dyskusji, dzielili własnymi spostrzeżeniami oraz zadawali wiele pytań. Podczas Niebieskiego Tygodnia, jak co roku młodzież opuszczająca szkołę wzięła udział w turnieju. Reprezentacje VI klas musiały wykazać się wiedzą o bezpieczeństwie, odpowiedzialności prawnej nieletnich oraz z zakresu udzielania pierwszej pomocy.


Miłą niespodzianką było wyróżnienie przyznane przez Samorząd Uczniowski szkoły sierż. Rafałowi Wohlfeil. Policjant został nominowany przez uczniów na Szeryfa Praw Dziecka. Tytuł ten jest przyznawany z inicjatywy uczniów osobom zasłużonym dla krzewienia idei praw dziecka i tworzeniu inicjatyw dla najmłodszych w ramach projektu UNICEF-u pn. „Szkoła z Prawami Dziecka – III edycja”.

Zwieńczeniem Niebieskiego Tygodnia był festyn szkolny, który odbył się w sobotę (14.06.14) Wzięli w nim udział uczniowie wraz z rodzinami. Na dzieci czekało wiele atrakcji. Między innymi dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, pokazy tańca towarzyskiego. Uczniowie uczestniczyli również w zawodach sportowych, szkolnej loterii, a na wszystkich czekał słodki poczęstunek.Na festynie nie zabrakło przedstawicieli policji oraz straży miejskiej. Uczestnicy mieli możliwość obejrzenia policyjnego sprzętu, chętni rysowali oraz rozwiązywali krzyżówki. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny radiowóz, który był do dyspozycji odwiedzających policyjne stanowisko.

Monika Gosz
KP Bydgoszcz Szwederowo