Bezpieczna zima w Koronowie - BEZPIECZNA WODA - KMP w Bydgoszczy

BEZPIECZNA WODA

Bezpieczna zima w Koronowie

Data publikacji 18.09.2015

Wczoraj (30.01.2014) policjanci Ogniwa Wodnego i Terenów Przywodnych Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy przeprowadzili zajęcia w ramach akcji „Bezpieczna zima” dla wszystkich uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Koronowie.

Policjantka z koronowskiego komisariatu wraz z Moniką Karską z Zespołu ds. Nieletnich przypomniały dzieciom o bezpiecznych zabawach na śniegu oraz konsekwencjach, jakie mogą wyniknąć z brawurowej zabawy.
Policjanci ogniwa wodnego zaprezentowali sprzęt, jaki używają podczas akcji ratowniczych oraz opowiedzieli o bezpiecznych zachowaniach na zamarzniętych akwenach wodnych w przypadku załamania się lodu.
W ramach spotkania wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej w Bydgoszczy przekazali swoją wiedzę na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. W szczególności pokazali, w jaki sposób należy reanimować osobę tonącą oraz zapewnić jej bezpieczeństwo zimą do przyjazdu służb ratunkowych.

Policjanci mają nadzieję, że przekazana wiedza zostanie zapamiętana, a dzieci podczas spędzania ferii zimowych i zabaw na śniegu będą bezpiecznie się bawić.

Monika Karska
Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz