Policjantka spotkała się z uczestnikami półkolonii w Cielu - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjantka spotkała się z uczestnikami półkolonii w Cielu

Wczoraj (07.08.2019) dzielnicowa z komisariatu w Białych Błotach st. sierż. Magdalena Zeman udała się z wizytą do świetlicy socjoterapeutycznej „Małgosia” w Cielu, gdzie spotkała się z uczestnikami półkolonii.

Podczas spotkania w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo ... nad wodą” policjantka rozmawiała z młodzieżą o bezpieczeństwie podczas wakacji oraz propagowała właściwe zachowanie nad akwenami, w tym głównie zasady bezpiecznej kąpieli. Uczestnicy dowiedzieli się co koniecznie należy zabrać na plażę, co lepiej pozostawić w domu, w jaki sposób i gdzie wchodzić do wody, czego nie robić na kąpielisku, na co zwrócić uwagę, wreszcie, jak korzystać ze sprzętów wodnych i jak wygląda podstawowy sprzęt ratowniczy.

Podczas spotkania omówiono kwestie bezpiecznego spędzania czasu wolnego, zwrócono uwagę na niebezpieczeństwa wynikające z kontaktów z nieznajomymi. Spotkanie pozwoliło też na przypomnienie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, oraz omówienie kampanii pt. „Narkotyki i dopalacze zabijają”.

Na koniec koloniści mogli wsiąść do radiowozu policyjnego i poczuć się jak policjant. Zgromadzeni otrzymali również pamiątkowe, odblaskowe breloki z napisem „Gmina Białe Błota”.

Mamy nadzieję, że przeprowadzone spotkanie uchroni dzieci przed różnymi zagrożeniami i pozwoli bezpiecznie spędzić im wakacyjny czas.

Autor: sierż. Magdalena Zeman/ KP Białe Błota
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska