Wiadomości

Amfetamina i marihuana zabezpieczone przez bydgoskich policjantów. Ich „właściciel” już usłyszał zarzuty.

Policjanci z bydgoskiej komendy zwalczający przestępczość narkotykową zatrzymali mężczyznę, który w mieszkaniu miał ponad 20 gramów amfetaminy i niemal 200 marihuany. Przeprowadzone wstępne badania wykazały, że są to substancje zabronione ustawą. 25-latek odpowie za posiadanie i uczestnictwo w obrocie znacznej ilości narkotyków. Za tego typu przestępstwo może mu grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Bydgoscy policjanci przez cały czas prowadzą działania mające na celu ustalenie i zatrzymanie osób mających związek z procederem narkotykowym. Zatem z poniesieniem odpowiedzialności karnej muszą liczyć się wszystkie osoby posiadające substancje zabronione Ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii, jak również udzielające i handlujące tego typu środkami zabronionymi.

Nie inaczej będzie z mężczyzną zatrzymanym przez policjantów z bydgoskiej komendy zwalczających przestępczość narkotykową. Do zatrzymania przyczyniła się prowadzona przez nich praca operacyjna. Z uzyskanych przez nich informacji wynikało, że jeden z mieszkańców Bydgoszczy może posiadać środki odurzające.

Policjanci pojechali pod wskazany adres w bydgoskim Fordonie. Tam zastali podejrzewanego 25-latka, który jest pseudokibicem jednego z bydgoskich klubów sportowych. Po przedstawieniu powodu podejmowanych czynności policjanci przystąpili do przeszukania jego miejsca zamieszkania.

W rezultacie przeprowadzonego przeszukania policjanci zabezpieczyli u niego ponad 23 gramy amfetaminy oraz niemal 200 gramów marihuany. Przeprowadzone wstępne badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczone substancje są środkami zabronionymi ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. Ponadto znajdowały się tam przedmioty służące do prowadzenia procederu przestępczego, m. in. waga elektroniczna , a także pieniądze. 25-letni bydgoszczanin został zatrzymany. Odpowie za posiadanie i uczestnictwo w obrocie znacznej ilości narkotyków.

Za tego typu przestępstwo ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska