"Szlaban na ryzyko" w powiecie bydgoskim - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

"Szlaban na ryzyko" w powiecie bydgoskim

Data publikacji 12.07.2019

Przedstawiciele PKP PLK SA, Straży Ochrony Kolei oraz Policji wzięli udział w akcji prewencyjno-edukacyjnej pn. „Bezpieczny piątek”. Wszystko w ramach kampanii Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”. Celem akcji jest przede wszystkim uświadomienie kierowców o prawidłowym zachowaniu podczas przekraczania przejazdów kolejowych.

Dzisiaj (12.07.2019) działania odbyły się w godzinach 8:00-10:00 przy przejeździe kolejowym na ulicy Łabiszyńskiej w podbydgoskiej Brzozie. Tam organizatorzy wręczali ulotki, a funkcjonariusze przypominali uczestnikom ruchu drogowego o zasadach bezpiecznego przejeżdżania przez przejazdy kolejowe.

Do działań wykorzystano Mobilne Centrum Monitoringu, które okiem kamery obserwowało zachowanie kierowców na przejeździe kolejowym. Natomiast przy dworcu PKP policjanci bydgoskiego ruchu drogowego kontrolowali tych, którzy wpadli w „oko” kamery, gdy niestosowali się do znaków i sygnalizacji świetlnej.

Przypomnijmy, że projekt ma na celu eliminację negatywnych zachowań uczestników ruchu drogowego podczas przekraczania przejazdów kolejowo-drogowych oraz korzystania z „dzikich przejść”. Najczęstszymi wykroczeniami popełnianymi przez kierowców jest brak reakcji na znak STOP, próba przejechania pod zamykającymi się rogatkami bądź też ich ominięcie (tzw. jazda slalomem).

Działania zaplanowane są na każdy piątek lipca i sierpnia w wybranych miejscach na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
  • funkcjonariusz obserwuje na monitorze przejazd kolejowy
  • dwaj policjanci ruchu drogowego stoją obok radiowozu przy drodze
  • przedstawiciele PLK i Straży Ochrony Kolei stoją przy przejeździe kolejowym
  • pojazd Mobilne Centrum Monitoringu stoi przy drodze i obserwuje kamerami przejazd kolejowy