Kaskadowy pomiar prędkości w powiecie bydgoskim - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Kaskadowy pomiar prędkości w powiecie bydgoskim

Data publikacji 10.07.2019

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” wzięli udział w wojewódzkich działaniach „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi od rana do wieczora sprawdzali przede wszystkim prędkość pojazdów. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo podróżujących oraz zminimalizować powstawanie wypadków drogowych.

Z analizy statystyk zdarzeń drogowych wynika, że jedną z głównych przyczyn wypadków jest nadmierna prędkość. Dlatego też, wczoraj (9.07.2019) bydgoscy policjanci ruchu drogowego włączyli się w wojewódzkie działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania trwały od 6:00-22:00 na głównych szlakach komunikacyjnych w naszym regionie.

Kontrole odbywały się w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej policyjnych radiowozów.

Ponadto, podczas policyjnych działań mundurowi egzekwowali: przestrzeganie przepisów oraz zasad drogowych, kontrolowali ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz posiadanie wymaganych dokumentów. Policjanci ruchu drogowego do działań wykorzystali dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory.

W działaniach uczestniczyło 58 funkcjonariuszy drogówki. Podczas całodniowych działań policjanci ujawnili ponad 121 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości. Przeprowadzili 427 kontroli pojazdów.

Apelujemy do kierujących o ostrożną i rozważną jazdę, a także dostosowanie prędkości do zmieniających się i trudnych warunków. Pamiętajmy, że rozsądek oraz przestrzeganie zasad prawa o ruchu drogowym mają wpływ na nasze bezpieczeństwo.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
  • jeden z dwóch policjantów mierzy prędkość ręcznym miernikiem prędkości
  • policjant zatrzymuje do kontroli pojazd
  • policjanci kontrolują kierowce pojazdu
  • policjant zatrzymuje do kontroli auto
  • policjanci kontrolują kierującego autem
  • policjant kontroluje dokumenty kierowcy