Złodziej samochodów wpadł w ręce bydgoskich kryminalnych - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Złodziej samochodów wpadł w ręce bydgoskich kryminalnych

Data publikacji 02.07.2019

Kryminalni z bydgoskiej komendy zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzieże pojazdów. 36-latek wpadł na gorącym uczynku, gdy uciekał kradzionym autem. W samochodzie policjanci zabezpieczyli narzędzia do ich kradzieży. Odzyskali też inne skradzione auto. Do sprawy zatrzymali także pasera i zabezpieczyli części od kradzionego samochodu. Decyzją sądu 36-latek trafił do aresztu na najbliższe dwa miesiące.

Do zdarzenia doszło w sobotę (29.06.2019) w nocy wówczas kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy wspólnie z funkcjonariuszami z bydgoskich Wyżyn, a także z policjantami z bydgoskiej „drogówki” prowadzili nocne działania ukierunkowane na ograniczenie przestępczości samochodowej.

Około godziny 1:30 patrol kryminalnych z bydgoskiej komendy zauważył na skrzyżowaniu ulicy Bydgoskich Przemysłowców i Ernesta Petersona biały samochód marki Hyundai Tucson. Za kierownicą tego pojazdu jechał mężczyzna z kapturem na głowie i założonymi na rękach rękawiczkami. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Hyundai jechał w kierunku krajowej „10”.

Kryminalni powiadomili o tym pozostałe patrole. Po chwili kierowca białego auta zaczął przyspieszać. Widząc blokadę na drodze nagle skręcił w pobliski parking. Następnie zaczął cofać. Policjanci szybko podbiegli do niego i wyciągnęli z auta. W trakcie obezwładniania mężczyzny, z jego kieszeni wypadł tzw. łamak. Zatrzymanym okazał się być 36-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego.

Jak się okazało, mężczyzna chwilę wcześniej ukradł auto z terenu bydgoskich Wyżyn. W stacyjce Hyundaia znajdował się „łamak”. Co więcej, na przednim siedzeniu pasażera znajdowała się tzw. zagłuszarka, a pod pokrywą silnika było podłączone dodatkowe elektroniczne urządzenie.

Kryminalni pojechali sprawdzić miejsce zamieszkania zatrzymanego. Tam na terenie posesji ujawnili pojazd marki KIA Sportage. Po sprawdzeniu auta w policyjnej bazie okazało się, że zostało skradzione z terenu Łodzi kilkanaście dni temu. 36-latek trafił do policyjnego aresztu.

To jednak nie wszystko. Do sprawy policjanci zatrzymali drugą osobę zamieszaną w ten przestępczy proceder. Na terenie posesji 32-letniego mieszkańca powiatu inowrocławskiego kryminalni zabezpieczyli karoserię oraz części od samochodu marki Hyundai Tucson, który został skradziony pod koniec kwietnia na terenie Łodzi.

Śledczy z bydgoskiej komendy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 32-latkowi zarzut paserstwa. Wobec niego oskarżyciel został środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Natomiast 36-latek będzie odpowiadać za dwie kradzieże pojazdu. Prokurator z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Południe po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o jego tymczasowy areszt.

Wczoraj (01.07.2019) funkcjonariusze doprowadzili podejrzanego do sądu, który po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 36-latka na najbliższe dwa miesiące.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
  • dwóch policjantów prowadzi po schodach zatrzymanego zakutego kajdankami
  • dwóch policjantów prowadzi zatrzymanego zakutego kajdankami
  • zabezpieczony biały Hyundai Tucson z otwarta klapą bagażnika
  • w stacyjce pojazdu Hyundai włożony jest tzw. łamak
  • podłączone elektroniczne urządzenie pod klapą silnika
  • tzw. zagłuszarka leży na siedzeniu pasażera
  • części od samochodu pochodzącego z kradzieży
  • części od samochodu pochodzącego z kradzieży
  • policjant ogląda klapę od bagażnika pojazdu marki hyundai pochodzącego z kradzieży
Ładowanie odtwarzacza...