Kontrole autokarów przed wyjazdem na wakacje - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Kontrole autokarów przed wyjazdem na wakacje

Data publikacji 14.06.2019

Wzorem lat ubiegłych Komenda Miejska Policji w Bydgoszczy uruchamia punkt kontroli busów i autokarów wiozących dzieci, młodzież i dorosłych na letni wypoczynek. Również w tym roku będzie to parking przy Hali Widowiskowo-Sportowej ŁUCZNICZKA przy ul. Toruńskiej 59 w Bydgoszczy.

Od 17 czerwca 2019 r. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy będą kontrolować autokary i busy przewożące dzieci, młodzież i dorosłych na letni wypoczynek.

Z tego sprawdzenia korzysta coraz więcej organizatorów i rodziców, którzy zwracają się do policjantów o przeprowadzenie tego rodzaju kontroli. By przebiegała ona sprawnie i zapewniała bezpieczeństwo oczekujących na wyjazd jak i odprowadzających najbliższych, policjanci wyznaczyli jedno miejsce pozwalające na sprawne jej przeprowadzenie.

Wzorem lat ubiegłych policjanci ruchu drogowego będą oczekiwać na pojazdy na terenie parkingu przy Hali Widowiskowo-Sportowej ŁUCZNICZKA przy ul. Toruńskiej 59 w Bydgoszczy, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym pod nr 52 588 12 49 lub 52 525 51 99.

Policjanci podczas kontroli sprawdzą przede wszystkim stan trzeźwości kierującego i jego uprawnienia do kierowania pojazdem oraz stan techniczny pojazdu, który ma wpływ na bezpieczeństwo przewożonych osób i ważność jego badań technicznych.   

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska