Bydgoszczanin odpowie za posiadanie narkotyków - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Bydgoszczanin odpowie za posiadanie narkotyków

Data publikacji 25.04.2019

Bydgoscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie zakazanych środków psychoaktywnych. W jego mieszkaniu zabezpieczyli marihuanę, tabletki ekstazy oraz sadzonki najprawdopodobniej konopi indyjskich. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Policjanci z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy zatrzymali kolejną osobę zamieszaną w przestępczość narkotykową. Tym razem namierzyli mieszkańca centrum miasta. Z ustaleń kryminalnych wynikało, że podejrzewany może posiadać w mieszkaniu zakazane środki psychoaktywne.

Funkcjonariusze przystąpili do realizacji i na jednej z ulic starego miasta wylegitymowali zaskoczonego 25-latka. Następnie udali się z nim do jego miejsca zamieszkania. Tam zabezpieczyli susz roślinny, 10 sztuk różowych tabletek oraz 35 sadzonek.

Z relacji mężczyzny wynikało, że kiełkujące rośliny to konopie indyjskie. Zabezpieczona została także waga elektroniczna. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że susz roślinny to marihuana a tabletki to ekstazy.

25-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu. Śledczy z bydgoskiej komendy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków.

  • sadzonki podświetlone światłem ultrafioletowym
  • sadzonki podświetlone światłem ultrafioletowym
  • zawinięta w folię aluminiową marihuana, 10 różowych tabletek ekstazy i waga elektroniczna