Bydgoscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego z narkotykami - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Bydgoscy kryminalni zatrzymali poszukiwanego z narkotykami

Data publikacji 15.03.2019

Poszukiwany mieszkaniec Koronowa odpowie za narkotyki i nielegalne posiadanie amunicji. 54-latek wpadł w ręce kryminalnych z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy. Funkcjonariusze namierzyli go ukrywającego się w szopce. Teraz najbliższe kilka lat spędzi za kratami więzienia.

Kryminalni z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że na terenie Koronowa ukrywa się poszukiwany mężczyzna. Funkcjonariusze przypuszczali też, że może być zamieszany w proceder narkotykowy. Policjanci namierzyli jego miejsce kryjówki.

Wczoraj (14.03.2019) przystąpili do działania i pojechali pod wytypowany adres. Tam, po przeszukaniu posesji, zatrzymali ukrywającego się w szopce 54-latka. Mężczyzna poszukiwany był dwoma nakazami doprowadzenia do odbycia kary pozbawienia wolności.

W pomieszczeniu, w którym ukrywał się poszukiwany, policjanci znaleźli woreczki z białym proszkiem oraz wagę elektroniczną. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że w woreczkach jest amfetamina. Łącznie zabezpieczyli blisko 160 g narkotyku.

To nie wszystko. Kryminalni znaleźli i zabezpieczyli też trzy naboje różnego kalibru. Agresywny mieszkaniec Koronowa został zatrzymany.

Dalej sprawą zajęli się śledczy z Koronowa. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków, ich udzielania oraz nielegalnego posiadania amunicji.

Dzisiaj (15.03.2019) podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie został przesłuchany. Następnie oskarżyciel postanowił wnioskować do sądu o jego tymczasowy areszt. Natomiast sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 54-latka na trzy miesiące.

Za posiadanie znacznych ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski