Policjanci u pierwszoklasistów - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjanci u pierwszoklasistów

Data publikacji 05.12.2018

Policjanci z Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego z komisariatu na Szwederowie oraz przyjaciele z bydgoskiej komendy odwiedzili uczniów z klas pierwszych Szkoły Podstawowej Nr 20 przy ul. Grabowej 4 w Bydgoszczy. Funkcjonariusze spotkali się z uczniami żeby przybliżyć im pracę policjanta. Przy okazji spotkania w zabawę i pokazy policjanci wkomponowali tematy ważne dla bezpieczeństwa „małych” obywateli.

Podczas sympatycznego spotkania funkcjonariusze pokazali, jak pracują. Przedstawili swoim gospodarzom psa służbowego i pokazali fragment jego możliwości, które wykorzystuje w służbie. Dodatkowo wskazali dzieciom podstawowe zasady zachowania się w przypadku kontaktu z agresywnym zwierzęciem.

Zorganizowali i pobawili się z uczniami w Miasteczku Ruchu Drogowego, gdzie przez zabawę starali się pokazać elementy ważne dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Technik Kryminalistyki zademonstrował sposoby wykrywania i zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia, pokazując swoim słuchaczom metody, jak z „telewizyjnych seriali”. Zabawa dla obu stron była świetna.

Policjanci pożegnali się zostawiając drobne upominki. Wszystko zorganizowano z nadzieją, że podczas miłego spotkania w wesołej atmosferze udało się policjantom zwrócić uwagę dzieci na własne bezpieczeństwo, ważne szczególnie w warunkach jesienno- zimowych, kiedy szybko zapada zmrok, a widoczność i warunki na drodze ulegają nagłym zmianom. 

Autor: podkom. Kamila Mocarska-Wielgosz/ KP Bydgoszcz-Szwederowo
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska