Funkcjonariusz wziął udział w apelu pierwszoklasistów - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Funkcjonariusz wziął udział w apelu pierwszoklasistów

Data publikacji 05.12.2018

Policjant z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z bydgoskich Wyżyn gościł w Szkole Podstawowej nr 28 w Bydgoszczy przy ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 1. Funkcjonariusz uczestniczył w apelu na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa w szkole, na ulicy i podczas ferii zimowych.

Wczoraj (04.12.18) mł. asp. Grzegorz Krzyżanowski z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii z bydgoskich Wyżyn gościł w Szkole Podstawowej nr 28 w Bydgoszczy przy ul. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego 1, gdzie uczestniczył w spotkaniu z uczniami klas pierwszych. Z okazji apelu uczniowie zaprezentowali specjalnie przygotowane wierszyki, piosenki i przedstawienia o tematyce szeroko pojętego bezpieczeństwa w szkole, na ulicy i w domu.

Spotkanie miało na celu przypomnienie dzieciom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych, a także bezpiecznego poruszania po drogach, bezpiecznego zachowania w szkole i w domu.

Policjant przypomniał zgromadzonym o zagrożeniach związanych z zabawami zimowymi, w szczególności przestrzegł przed wchodzeniem na zamarznięte akweny wodne oraz zwrócił uwagę jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych zarówno poza terenem zabudowanym, jak i mieście. Na zakończenie poruszył także istotny temat dotyczący kontaktu z osobami obcymi.

Autor: mł. asp. Grzegorz Krzyżanowski ZPSNiP KP Bydgoszcz-Wyżyny
Publikacja: kom. Przemysław Słomski