Bydgoszczanin aresztowany za posiadanie narkotyków - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Bydgoszczanin aresztowany za posiadanie narkotyków

Mieszkaniec bydgoskich Wyżyn decyzją sądu został aresztowany na trzy miesiące. 28-latek podejrzany jest o posiadanie znacznych ilości narkotyków. Na jego trop wpadli policjanci z bydgoskiego wydziału narkotykowego. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego w domu marihuanę i amfetaminę, z których można by było zrobić ponad 300 porcji narkotyków.

Bydgoscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej ustalili, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać zakazane środki psychoaktywne. Policjanci wytypowali podejrzewanego i ustalili jego miejsce zamieszkania.

W środę (21.11.2018) funkcjonariusze przystąpili do realizacji i pojechali pod wytypowany adres. Około godziny 13:00 zauważyli wychodzącego z domu podejrzewanego mężczyznę. Kryminalni wylegitymowali go. Następnie udali się z nim do jego miejsca zamieszkania. Tam, w jego pokoju, policjanci znaleźli zielony susz roślinny i woreczki z białym proszkiem.

Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że jest to marihuana i amfetamina. Łącznie policjanci zabezpieczyli ponad 300 g narkotyków. Ponadto, zabezpieczyli wagę elektroniczną oraz puste woreczki strunowe. 28-latek został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu. Dalej sprawą zajęli się śledczy z bydgoskich Wyżyn.

Wczoraj (22.11.2018) na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili 28-latkowi zarzut posiadania znacznych ilości zakazanych środków psychoaktywnych. Za to przestępstwo zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj (23.11.2018) mężczyzna został doprowadzony do prokuratury. Tam oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd natomiast po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 28-latka na trzy miesiące.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska
Ładowanie odtwarzacza...