Policjanci w odwiedzinach u dzieci z „Tęczowej Krainy” w Niemczu - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjanci w odwiedzinach u dzieci z „Tęczowej Krainy” w Niemczu

Data publikacji 08.10.2018

Policjanci i „niecodzienny gość”, w piątek (05.10) z samego rana, odwiedzili dzieci z „Tęczowej Krainy” w Niemczu, aby opowiedzieć o swojej pracy i zaprezentować swoje umiejętności. Okazało się, że pies policyjny to nie tylko mądry zwierzak, ale także równoprawny partner w służbie.

Z policyjnym czworonogiem dzieci spotkały się na przedszkolnym placu, gdzie przewodnik opowiedział czym zajmuje się w pracy pies „Hary” oraz zaprezentował  jak wzorowo reaguje na wszystkie komendy.

Dzieci dowiedziały się także, że pies oprócz tego, że jest „najlepszym przyjacielem człowieka” może bywać agresywny i niebezpieczny. Maluchy wspólnie z gośćmi uczyły się, jak należy zachować się w sytuacji kontaktu z obcym i agresywnym psem oraz czego absolutnie robić nie wolno, aby nie zostać przez takie zwierzę zaatakowanym.

Po spotkaniu z pieskiem dzieci przeszły do sali przedszkolnej, gdzie dzielnicowa sierż.sztab. Joanna Wesołowska wraz z Magdaleną Daniel z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii opowiedziały o „pracy policjanta” i bezpieczeństwie na drodze. Przeprowadziły także zajęcia praktyczne „jak  przechodzić przez ulicę” podczas, których dzieci miały okazję zademonstrować swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

Na zakończenie dzieci obejrzały radiowóz i wręczyły podziękowania gościom, a najtrudniej było im się rozstać z psem „Harym”, który skradł serca wszystkich przedszkolaków.

Autor: Magdalena Daniel/ OPSNiP KP Bydgoszcz - Śródmieście
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska