"Niebieski tydzień" z policjantami z Błonia - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

"Niebieski tydzień" z policjantami z Błonia

Data publikacji 08.10.2018

Podopieczni SOSW nr 3 w Bydgoszczy rozpoczęli kolejny miesiąc nauki od zapoznania się z pracą służb ratownictwa medycznego, policji, straży pożarnej i staży miejskiej. Z tej okazji mundurowi z KP Bydgoszcz Błonie odwiedzili placówkę na ulicy Granicznej żeby opowiedzieć o pracy policjanta.

Spotkanie przebiegało w bardzo przyjacielskiej atmosferze. Mł. asp. Hanna Bubnowska, sierż. szt. Joanna Gralak oraz Joanna Kwiecińska z ZPSNiP KP Błonie aktywnie włączały podopiecznych SOSW nr 3 do uczestnictwa w pogadance.

Funkcjonariuszki przedstawiły umundurowanie i opowiedziały o przeznaczeniu wyposażenia każdego policjanta. Podopieczni placówki na ul. Granicznej mogli zobaczyć , dotknąć i przymierzyć sprzęt służący do ochrony w sytuacji rozproszenia tłumu podczas zbiorowo naruszonego porządku publicznego (PZ sprzęt pododdziałow zwartych). Nie brakowało chętnych do założenia ochraniaczy, kamizelki, kasku i potrzymania tarczy oraz policyjnej pałki.

Po omówieniu specyfiki pracy policjanta, wszyscy udali się na plac przed placówką, gdzie zainteresowani mogli zobaczyć radiowozy porozmawiać z funkcjonariuszami i uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania.

Autor: Joanna Kwiecińska/ ZPSNiP KP Bydgoszcz-Błonie
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska