Wiadomości

Bydgoscy „wodniacy” zabezpieczali spływ kajakowy osób niepełnosprawnych

Data publikacji 04.10.2018

W minioną sobotę (29.09.18) odbyła się wycieczka kajakowa rzeką Brda na odcinku Opławiec – Łuczniczka, w której wzięło udział około 30 osób z niepełnosprawnością ruchową. Nad ich bezpieczeństwem czuwali policjanci z ogniwa wodnego bydgoskiej komendy.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali bydgoscy „wodniacy”, do zadań których należało niedopuszczenie do zdarzeń z udziałem innych uczestników na drodze wodnej.

Każdej z osób towarzyszył student fizjoterapii bydgoskiego Collegium Medicum, którego zadaniem była asekuracja i pomoc w sterowaniu jednostką pływającą. Mimo jesiennej aury korzystanie z atrakcji jakie daje rzeka Brda przynosi wiele satysfakcji, a udział osób z dysfunkcją ruchową nie powoduje wykluczenia ich z aktywności fizycznej.

Policjanci przez cały czas byli gotowi, aby udzielić ewentualnej pomocy w przypadku wywrócenia się kajaka. Podczas spływu nie doszło do żadnych zdarzeń.

Organizatorem przedsięwzięcia była Katedra i Zakład Podstaw Kultury Fizycznej CM Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Autor: asp.szt. Daniel Woźniak/ Wydział Prewencji KMP w Bydgoszczy
Publikacja: mł.asp. Sebastian Rink