Spotkanie Komendanta z mieszkańcami bydgoskiej Brzozy - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Spotkanie Komendanta z mieszkańcami bydgoskiej Brzozy

Data publikacji 22.09.2018

W czwartek (20.09.2018) o godz. 19.00 w Gimnazjum w Brzozie (gm. Nowa Wieś Wielka) Komendant Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny mł.insp. Adam Jarosz wraz z dzielnicowym asp. Wojciechem Fedakiem spotkał się z mieszkańcami. Spotkanie odbyło się z inicjatywy sołtysa Brzozy Waldemara Owczarzaka.

W zebraniu uczestniczył m.in. Wojciech Oskwarek - Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka. Podczas spotkania Komendant komisariatu omówił stan bezpieczeństwa w miejscowości Brzoza. Przedstawił zagrożenia związane z przestępstwami i wykroczeniami, a także stan bezpieczeństwa w zakresie ruchu drogowego (ilość i rodzaj zdarzeń drogowych, zagrożenia związane z niewłaściwym stanem infrastruktury drogowej).

Ponadto, przypomniał zasady funkcjonowania tzw. Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zwrócił też uwagę na możliwość skierowania w wybrane zagrożone miejsca dodatkowych funkcjonariuszy w ramach służb ponadnormatywnych, na które środki przekazały władze gminy Nowa Wieś Wielka.

Pytania mieszkańców skoncentrowane były na tematyce ruchu drogowego i dotyczyły spraw poruszanych już podczas wcześniejszych spotkań. Jednak ich rozwiązanie leży w gestii zarządców dróg (drogi wojewódzkiej nr 254, drogi krajowej nr 25, drogi ekspresowej S-10), do których to Policja kierowała już wystąpienia.

Autor: mł. insp. Adam Jarosz KP Bydgoszcz-Wyżyny
Publikacja: kom. Przemysław Słomski