Wiadomości

Śródmiejscy profilaktycy „Pożegnali lato” na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Data publikacji 21.09.2018

Wczoraj (20.09.2018r) na terenie Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy odbyło się uroczyste „Pożegnania lata”. W imprezie wzięli udział przedstawiciele różnych instytucji i zaprezentowali swoje stanowiska tematyczne, odwiedzane przez liczne grupy dzieci wraz z wychowawcami z pobliskich placówek oświatowo - wychowawczych.

Wśród wielu atrakcji przygotowanych przez organizatorów znalazły się stoisko pszczelarskie, pokaz ratownictwa medycznego, stoisko z modelami dawnych statków oraz pokaz tańca latynoskiego. Dla gości poczęstunek przygotowali uczniowie ze szkoły im. Louisa Braille'a przy ul. Konarskiego.

W imprezie wzięli także udział policjanci z Ogniwa Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii z Komisariatu Policji Bydgoszcz – Śródmieście, którzy dla przybywających gości przygotowali wiele atrakcji.

Z najmłodszymi przedszkolakami rozmawiali na temat bezpieczeństwa w domu w szkole i na ulicy. Starszym umożliwili wcielenie się w rolę policjanta w sprzęcie PZ. Wszyscy mieli też okazję poznać tajniki daktyloskopi.

Do ogrodu botanicznego wraz z policjantami przybył „Polfinek”, który swoją obecnością sprawił, że z ust dzieci nie znikał uśmiech. W tej radosnej atmosferze wszyscy uczestnicy robili sobie pamiątkowe zdjęcia i zwiedzali policyjny radiowóz.

Autor: Magdalena Daniel OPSNiP KP Bydgoszcz-Śródmieście
Publikacja: kom. Przemysław Słomski