Policjanci spotkali się z uczniami - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjanci spotkali się z uczniami

Data publikacji 19.09.2018

Po raz kolejny policjanci z KP Bydgoszcz Śródmieście wyruszyli do szkół z programem „Bezpieczna droga do szkoły”. Policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 20 w Bydgoszczy. W spotkaniu wzięło udział 61 dzieci z kl. I .

Wczoraj (18.09.2018) st. asp. Iwona Zygmunt wraz z dzielnicowym asp. Danielem Klepackim i towarzyszącą im policyjną maskotką „Polfinkiem” odwiedzili Szkołę Podstawową nr 20 przy ulicy Grabowej. Spotkanie było skierowane do uczniów klas I. Tak jak wcześniej poruszali charakterystyczne dla programu kwestie. Powtórzyli z dziećmi zasady bezpiecznego poruszania się na przejściach dla pieszych, przypomnieli dlaczego tak ważne jest noszenie odblasków, a także porozmawiali o tym jakim zagrożeniem dla najmłodszych mogą być osoby obce.

Po krótkim przygotowaniu teoretycznym uczestnicy wybrali się na pobliskie pasy gdzie czekał „Pan Stopek”. W praktyce nauczyli się jak być wzorowym uczestnikiem ruchu drogowego. Jak zawsze ogromne zainteresowanie dzieci było skierowane na maskotkę „Polfinka”, z którym na pożegnanie przybili sobie „piątkę”. W nagrodę za aktywne uczestnictwo i zachowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drodze uczniowie otrzymali słodką niespodziankę.

Autor: st. asp. Iwona Zygmunt OPSNiP KP Bydgoszcz Śródmieście
Publikacja: kom. Przemysław Słomski