Posiadał narkotyki i przedstawiał się za brata. Został aresztowany - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Posiadał narkotyki i przedstawiał się za brata. Został aresztowany

Data publikacji 18.09.2018

Koronowscy policjanci zatrzymali 34-latka podejrzanego o posiadanie narkotyków. Mężczyzna posiadał przy sobie marihuanę oraz amfetaminę. Funkcjonariuszom podawał fałszywe dane osobowe. Decyzją sądu został aresztowany.

Do zdarzenia doszło późnym popołudniem, wówczas patrol z Koronowa zauważył na ulicy Nadrzecznej mężczyznę, który na widok radiowozu zaczął się nerwowo zachowywać. Policjanci postanowili go sprawdzić.

W trakcie interwencji dane legitymowanego nie zgadzały się. Funkcjonariusze znaleźli przy nim kilka porcji narkotyków. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że jest to marihuana oraz amfetamina. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do komisariatu w Koronowie.

Tam okazało się, że zatrzymany podawał dane brata. Nie bez powodu. Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna nie stawiał się na policyjne dozory na bydgoskim Szwederowie. Ponadto, podawał fikcyjne miejsca pobytu. Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu.

Koronowscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania narkotyków. Przestępstwa tego dokonał w warunkach tzw. recydywy. Podejrzany będzie też odpowiadać za podawanie fałszywych danych osobowych.

Policjanci doprowadzili 34-latka do prokuratury. Oskarżyciel po jego przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski