Policjanci z bydgoskich Wyżyn gościli uczniów klas mundurowych - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjanci z bydgoskich Wyżyn gościli uczniów klas mundurowych

Data publikacji 15.09.2018

Komisariat na bydgoskich Wyżynach odwiedzili uczniowie Szkoły Technicznej Mundurowej, która mieści się przy ul. Fordońskiej 120 w Bydgoszczy. W związku z tym, iż byli to uczniowie klasy IV technikum przed, którymi stoi wybór jak ukierunkować swoją drogę kariery zawodowej po maturze, mieli oni chęć poznania bliżej pracy policjantów.

W spotkaniu wzięli udział Anna Noworyta z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” o swoich obowiązkach i zadaniach opowiedzieli asp. Marcin Majek i  mł. asp. Jarosław Małecki.

Młodzież miała możliwość zapoznania się z pracą technika kryminalistyki. Pokaz wykonał kom. Marek Grabowicz, który opowiedział o swojej pracy, rodzajach śladów kryminalnych oraz pokazał w jaki sposób zabezpiecza się je na miejscu zdarzenia.

Uczniowie zapoznali się również z pracą policjantów operacyjnych z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibicami bydgoskiej komendy. Funkcjonariusze opowiedzieli jak wygląda ich codzienna służba. Nie zabrakło informacji o rodzajach i szkodliwości substancji odurzających.

Uczestnicy spotkania zobaczyli jak jest wyposażony "niebieski pokój" oraz dowiedzieli się do jakich celów jest używany. Dużym zainteresowaniem cieszył się też policyjny sprzęt.

Autor: Anna Noworyta ZPSNiP KP Bydgoszcz-Wyżyny
Publikacja: kom. Przemysław Słomski