Dzielnicowi spotkali się z uczniami - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Dzielnicowi spotkali się z uczniami

Data publikacji 14.09.2018

W związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego przez cały miesiąc wrzesień trwają działania profilaktyczne pn. „Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem”. Tym razem policjanci z bydgoskiego Szwederowa odwiedzili dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Jana Kochanowskiego.

Wczoraj (13.09.2018) dzielnicowi KP Bydgoszcz Szwederowo prowadzili pogadanki i prelekcje skierowane do pieszych, przede wszystkim dzieci i młodzieży. W Szkole Podstawowej nr 10 im. Jana Kochanowskiego w Bydgoszczy przy ul. Śląskiej 7 dzielnicowi prowadzili pogadankę skierowaną do klas II.

W trakcie spotkania  policjanci przeprowadzali rozmowy  z młodzieżą na temat przepisów ruchu drogowego, również uczyli najmłodszych prawidłowego zachowania na drodze. Policjanci przypominali o tym jak ważne są elementy odblaskowe zwiększające bezpieczeństwo i widoczność pieszych.

Edukacja w zakresie bezpieczeństwa na drodze jest niezbędna dla wzrostu poczucia bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, dlatego policjanci informowali o akcjach „Świeć przykładem” oraz „Bądź SMART na drodze”.

Autor: nadkom. Sylwia Skierys KP Bydgoszcz-Szwederowo
Publikacja: kom. Przemysław Słomski