Wiadomości

IPA Bydgoszcz kolejny raz na podium mistrzostw Polski w tenisie stołowym

Data publikacji 13.09.2018

Policjanci z garnizonu kujawsko-pomorskiego reprezentujący IPA Bydgoszcz kolejny raz stanęli na podium w Otwartych Mistrzostwach Polski Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) w tenisie stołowym, które odbyły się w Radomiu. Triumfatorem turnieju indywidualnego już po raz trzeci został sierż. szt. Artur Kowal z bydgoskiego Szwederowa. Tuż za nim uplasował się Maciej Rakowicz – emerytowany policjant.

W miniony weekend (8-9.09.18), w Radomiu, odbyły się drużynowe i indywidualne VI Otwarte Mistrzostwa Polski Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji w tenisie stołowym.

W zawodach wystąpiło 14 drużyn reprezentujących różne regiony Polski. W spotkaniu udział wzięła również reprezentacja z Cypru. Drużyna IPA Bydgoszcz wystąpiła w składzie: sierż. szt. Artur Kowal (KMP w Bydgoszczy), Maciej Rakowicz (emerytowany policjant KPP w Świeciu) oraz asp. szt. Jacek Lutowski (KPP w Świeciu).

Nasza drużyna bez porażki przeszła w grupie przez ćwierćfinał i półfinał, natomiast po zaciętym pojedynku finałowym drużyna IPA Wrocław pokonała drużynę z Bydgoszczy. Tym samym kujawsko-pomorscy policjanci zajęli II m-ce na podium.

W turnieju indywidualnym złoto, już po raz trzeci z rzędu przypadło sierż. szt. Arturowi Kowalowi z Komisariatu Policji Bydgoszcz - Szwederowo, który otrzymał puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji z siedzibą w Radomiu. Srebro natomiast wywalczył Maciej Rakowicz. Cały turniej stał na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów!!!!

Autor: mł. asp. Joanna Tarkowska Oficer Prasowy KPP w Świeciu
Publikacja: kom. Przemysław Słomski