Działania „Prędkość” na drogach powiatu bydgoskiego - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Działania „Prędkość” na drogach powiatu bydgoskiego

Data publikacji 13.09.2018

Nadmierna prędkość jest w dalszym ciągu jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Kierowcy niestety nadal decydują się na jazdę niezgodną z przepisami. Funkcjonariusze z bydgoskiej „drogówki”, aby poprawić bezpieczeństwo na drodze przyłączyli się do wojewódzkich działań pn. „Prędkość”.

Wczoraj (12.09.2018) w trakcie działań pn. "Prędkość” policjanci z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego wykorzystali wszystkie dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym pojazdy wyposażone w videorejestratory.

Głównym celem akcji było egzekwowanie od kierowców jazdy zgodnej z przepisami, zwłaszcza jeśli chodzi o przestrzeganie dozwolonej prędkości. Wszystko po to, aby ograniczyć wypadki spowodowane przez nadmierną prędkość.

Oprócz kontroli prędkości, podczas działań, policjanci zwracali uwagę na:

  • stan trzeźwości kierujących,
  • stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci,
  • stan techniczny pojazdów,
  • przestrzeganie przez kierujących innych przepisów ruchu drogowego.

W trakcie tych działań policjanci skontrolowali 338 pojazdów, ujawnili 68 przypadków kierujących jadących z nadmierną prędkością i w związku z tym zatrzymali trzem kierującym prawo jazdy.

Jak wynika z analizy stanu bezpieczeństwa na drogach najwięcej zdarzeń drogowych spowodowanych jest z powodu nadmiernej prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania, niedostosowania prędkości do panujących na drodze warunków czy z niezachowania bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska