Dwaj mieszkańcy centrum miasta odpowiedzą za kradzież - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Dwaj mieszkańcy centrum miasta odpowiedzą za kradzież

Data publikacji 08.08.2018

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia odzyskali skradziony rower. Do sprawy zatrzymali dwóch braci. Obaj usłyszeli zarzuty kradzieży. Teraz za swoje postępowanie będą odpowiadać przed sądem.

Wszystko zaczęło się od ustaleń kryminalnych z bydgoskiego Śródmieścia. Policjanci ustalili, że pod koniec lipca (28.07.2018) doszło do kradzieży roweru na terenie jednej z posesji w centrum miasta. Sprawcy, po dostaniu się na parking, zdjęli z bagażnika samochodu rower i uciekli.

Funkcjonariusze ustalili właściciela jednośladu i przyjęli zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Śródmiejscy kryminalni wytypowali podejrzewanych. Trop doprowadził ich do dwóch braci.

W poniedziałek (06.08.2018) policjanci zapukali do ich drzwi mieszkania w centrum miasta. Tam zatrzymali 36 i 34-latka. Obaj zostali doprowadzeni do komisariatu. Jeszcze tego samego dnia kryminalni odzyskali rower. Okazało się, że bracia sprzedali jednoślad w jednym z bydgoskich komisów.

Śródmiejscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili im zarzut kradzieży. Młodszemu może teraz grozić wyższa kara ponieważ przestępstwa tego dokonał w warunkach tzw. recydywy.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski