Dzielnicowi Rewiru Osowej Góry znakowali rowery mieszkańcom osiedla - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Dzielnicowi Rewiru Osowej Góry znakowali rowery mieszkańcom osiedla

Data publikacji 08.08.2018

Dzielnicowi Rewiru Osowej Góry st.asp. Szymon Słysz oraz mł.asp. Piotr Poznański znakowali rowery. Wszystko z myślą o zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa mieszkańcom osiedla, by zabezpieczyć jednoślady przed kradzieżą.

Zainteresowani mogli przyjść na ul. Sardynkową 5 w Bydgoszczy. Policjanci za pomocą specjalnego narzędzia grawerującego nanosili na rowery indywidualne numery. Grawerowanie numerów seryjnych na ramie oraz wprowadzenie informacji o właścicielu do bazy danych pozwoli szybciej odzyskać rower w przypadku kradzieży.

Podczas znakowania rowerów obywatele mogli porozmawiać z funkcjonariuszami. Dzielnicowi chętnie udzielali odpowiedzi na nurtujące cyklistów pytania dotyczące np. zasad poruszania się na rowerze po drodze publicznej, podstawowego wyposażenia roweru, czy też obowiązku jazdy w kasku.

Mundurowi wręczali przybyłym osobom elementy odblaskowe, informując jednocześnie, że pieszy lub rowerzysta wyposażony w element odblaskowy, odbijający światła samochodu, jest widoczny z większej odległości.

Akcja bardzo spodobała się przybyłym cyklistom.

Autor: sierż. sztab. Joanna Gralak ZPSNiP KP Bydgoszcz-Błonie
Publikacja: kom. Przemysław Słomski