Policjanci z Bydgoszczy obchodzili swoje święto - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjanci z Bydgoszczy obchodzili swoje święto

Data publikacji 25.07.2018

W Bydgoszczy odbyła się uroczysta zbiórka bydgoskich policjantów z okazji obchodów Święta Policji. Funkcjonariusze otrzymali z tej okazji gratulacje, odznaczenia i awanse. Nie zabrakło słów podziękowania za rzetelność i zaangażowanie przekazanych przez gości, którzy swym przybyciem uświetnili uroczystość.

Dzisiaj (25.07.2018) bydgoscy policjanci obchodzili swoje święto. Uroczysty apel odbył się przed południem w Klubie Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych przy ulicy Sułkowskiego w Bydgoszczy. W uroczystej zbiórce wzięli udział policjanci komendy miejskiej w Bydgoszczy i podległych komisariatów. Obchody uświetnili przedstawiciele władz samorządowych oraz zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji, wśród których nie zabrakło m.in.: Wicewojewody Kujawsko-Pomorskiego Pana Józefa Ramlau, Prezydenta Bydgoszczy Pana Rafała Bruskiego oraz Starosty Bydgoskiego Pana Wojciecha Porzycha.

Po złożeniu meldunku przez dowódcę uroczystości Komendantowi Wojewódzkiemu w Bydgoszczy insp. Pawłowi Spychale głos zabrał Komendant Miejski Policji w Bydgoszczy insp. Sławomir Kosiński, który przywitał wszystkich zebranych.

Następnie Komendanci oraz Wojewoda wręczyli wyróżnionym policjantom nominacje na wyższe stopnie służbowe. W garnizonie bydgoskim awans w stopniu otrzymało 269 policjantów. 16 w korpusie oficerów, 91 w korpusie aspirantów, 122 w korpusie podoficerów oraz 40 w korpusie szeregowych Policji.

Podczas uroczystości policjanci otrzymali medale, odznaczenia i nagrody w uznaniu szczególnych zasług służbowych w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Medale „Za Długoletnią Służbę” otrzymało 9 policjantów.

Natomiast Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania porządku publicznego wyróżnił trzech funkcjonariuszy odznaką „Zasłużony Policjant”.

Po tej części uroczystości głos zabrali Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski i Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy, którzy podziękowali policjantom za trud, zaangażowanie i oddaną służbę. Te słowa uznania podzielili, w krótkich wystąpieniach, przedstawiciele instytucji współpracujących na co dzień z bydgoskimi policjantami.

Na zakończenie Szef bydgoskich policjantów przekazał funkcjonariuszom serdeczne życzenia wszelkiej pomyślności na polu zawodowym oraz w życiu prywatnym.

Awansowanym i odznaczonym gratulujemy!!!

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska