Sprawca wypadku z Focha zatrzymany przez śródmiejskich policjantów - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Sprawca wypadku z Focha zatrzymany przez śródmiejskich policjantów

Data publikacji 24.07.2018

Policjanci z bydgoskiego Śródmieścia ustalili i zatrzymali sprawcę wypadku, do którego doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Focha w Bydgoszczy. 19-latek odpowie za spowodowanie wypadku drogowego i ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Do wypadku drogowego z udziałem dwojga pieszych doszło tuż przed północą z 21/22 lipca 2018 r. Wówczas w przechodzącą prawidłowo przez przejście dla pieszych parę wjechał fiat uno. Sprawca wypadku nie zatrzymawszy się odjechał z miejsca zdarzenia, po czym porzucił auto kilkaset metrów dalej i uciekł.

Powiadomieni o tym fakcie policjanci pełniący służbę w tym rejonie, po przybyciu na miejsce w pierwszej kolejności udzielili pomocy poszkodowanym, jednocześnie za pośrednictwem dyżurnego wezwali pogotowie. Na szczęście kobieta nie ucierpiała, natomiast jej towarzysz z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Uzyskane od świadków informacje oraz przeprowadzone, przez policjantów z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu, działania pozwoliły ustalić personalia sprawcy. Okazał się nim 19-latek, który w momencie przyjazdu policjantów do jego miejsca pobytu był już spakowany i chciał wyjechać z Bydgoszczy, by uniknąć odpowiedzialności.

Mężczyzna odpowie nie tylko za spowodowanie wypadku, ale również za ucieczkę z miejsca zdarzenia.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska