Policjanci z Wyżyn na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjanci z Wyżyn na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży

Data publikacji 16.07.2018

W ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo” policjanci z komisariatu na Wyżynach rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi ze Świetlic Środowiskowych z Gminy Nowa Wieś Wielka. Pierwsze spotkania miały miejsce w Dąbrowie Wielkiej oraz Brzozie.

W spotkaniach profilaktycznych wzięli udział Anna Noworyta z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii oraz dzielnicowi z rejonu gminy, mł. asp. Tomasz Gołębiewski i mł. asp. Adam Boniewicz.

Spotkania dotyczyły pracy policjantów oraz podstawowych zasad bezpieczeństwa, w szczególności podczas trwających wakacji.

Funkcjonariusze przestrzegali dzieci przed tym, aby duża ilość wolnego czasu nie przysłoniła im odpowiedzialnego myślenia i zdrowego rozsądku. Policjanci uświadamiali, jak ważne jest przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zabawy nad wodą, w mieście czy na terenach wiejskich.

Numeru alarmowego dzieciom nie trzeba było przypominać, ponieważ bardzo dobrze go znają, ale przeprowadzono scenki, dzięki którym uczono się jak prawidłowo z niego korzystać. Nie zabrakło informacji o zasadach bezpiecznej jazdy na rowerze oraz kontaktach z osobami obcymi.

Wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe przekazane przez Urząd Gminy Nowa Wieś Wielka.

Spotkania doskonale wpisują się w inicjatywy „Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” oraz „Świeć przykładem”.

Ponadto dzielnicowi w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” przybliżyli dzieciom swoją pracę i obowiązki.

Spotkania na terenie gminy będą kontynuowane aż do początku sierpnia.

Autor: Anna Noworyta/ ZPSNiP KP Bydgoszcz – Wyżyny
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska