„Trzeźwy kierujący” na bydgoskich drogach - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

„Trzeźwy kierujący” na bydgoskich drogach

Data publikacji 16.07.2018

Policjanci z bydgoskiego Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali 2269 kierujących. Wszystko w ramach przeprowadzonej dzisiaj (16.07.2018) akcji „Trzeźwy kierujący”. Działania te mają na celu wyeliminowanie pijanych kierujących. Wśród badanych znalazło się sześciu nieodpowiedzialnych kierujących.

Dzisiaj (16.07.2018) wczesnym rankiem  policjanci z bydgoskiej „drogówki” przeprowadzili działania pn. „Trzeźwy kierujący”. Działania te były elementem prewencyjnej akcji na drogach całego województwa. Funkcjonariusze dokonywali kontroli pojazdów na terenie miasta i powiatu bydgoskiego.

W trakcie kilkugodzinnych działań policjanci skontrolowali  łącznie 2269 kierowców. Niestety wśród badanych było sześciu kierowców, którzy zdecydowali się po alkoholu wsiąść za kierownicę pojazdu. Mundurowi zatrzymali sześć praw jazdy i dwa dowody rejestracyjne od pojazdu.

Wakacje trwają w najlepsze. Bydgoscy policjanci apelują do kierowców o rozwagę. Niech letni wypoczynek nie przyćmi nam zdrowego rozsądku i w żadnym wypadku nie wsiadajmy za kierownicę po wypiciu alkoholu.

Autor: podkom. Lidia Kowalska
Publikacja: podkom. Lidia Kowalska