Policjanci przejęli ponad kilogram narkotyków - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjanci przejęli ponad kilogram narkotyków

Data publikacji 16.07.2018

Bydgoscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy oraz marihuanę. Policjanci namierzyli i zatrzymali „konwój” z narkotykami. W ich ręce wpadły trzy osoby, w tym ojciec z synem. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty. Decyzją sądu zostali aresztowani.

Do zatrzymania doszło w sobotę (14.07.2018) około godziny 10:00 przed rondem Buxakowskiego w Bydgoszczy. Wcześniej kryminalni z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy ustalili, że przez miasto, od strony Torunia, będą przewożone zakazane środki psychoaktywne. Funkcjonariusze przystępując do działania udali się w rejon mostu fordońskiego.

Tam namierzyli typowane przez nich dwa auta. Nastąpiło dynamiczne zatrzymanie. Policjanci obezwładnili dwie osoby z bmw i kierowcę mazdy. Podczas przeszukania aut kryminalni znaleźli w mazdzie dwa worki z białą substancją oraz zielonym suszem roślinnym. Wstępne badania narkotesterem wykazały, że zabezpieczone środki to ponad kilogram amfetaminy oraz marihuana, z której można by było zrobić 250 porcji tego narkotyku.

Do sprawy został zatrzymany ojciec (50l.) z synem (22l.) z bmw oraz kierowca mazdy (24l.) Cała trójka została przewieziona do policyjnego aresztu. Fordońscy śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili 50 i 22-latkowi zarzut wprowadzania do obrotu zakazanych środków odurzających. Natomiast 24-latek usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków.

Dzisiaj (16.07.2018) podejrzani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie oskarżyciel po ich przesłuchaniu postanowił wnioskować do sądu o tymczasowy areszt. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanych na trzy miesiące.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski
Ładowanie odtwarzacza...