Kolejny cykl spotkań bydgoskich policjantów z dziećmi i młodzieżą - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Kolejny cykl spotkań bydgoskich policjantów z dziećmi i młodzieżą

Data publikacji 12.07.2018

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy od kilku tygodni prowadzą zajęcia z półkolonistami. Zajęcia dotyczą bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą.

Wakacje letnie to nie tylko beztrosko spędzony czas, ale także okres wielu niebezpieczeństw grożących dzieciom podczas wypoczynku. Część z nich wyjeżdżając na wakacje jest narażona na różnego rodzaju zagrożenia.

Dlatego policjanci z bydgoskiej prewencji zrealizowali w ostatnim czasie cykl spotkań z dziećmi ze Świetlicy Środowiskowej ,,DINO” w Bydgoszczy. Spotkania odbyły się podczas obchodów „Dnia dziecka” na terenie ROD „Befana” w Bożenkowie oraz w Szkole Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy.

Podczas spotkań funkcjonariusze  rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, przestrzegali przed nieodpowiedzialnymi zachowaniami m.in. skokami do wody, a także zalecali korzystanie ze strzeżonych kąpielisk. Miłą niespodzianką dla najmłodszych była wizyta przewodników psów służbowych wraz ze swoimi psimi partnerami. Przewodnicy udzielili dzieciom cennych wskazówek dotyczących bezpiecznych zachowań w kontakcie z obcym psem oraz przestrzegali przed kontaktami z obcymi osobami.

Spotkania wpisały się w ogólnopolską akcję informacyjno-edukacyjną MSWiA pn. "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą", której celem jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć.

Autor: mł.asp. Sebastian Rink Wydział Prewencji KMP Bydgoszcz
Publikacja: kom. Przemysław Słomski