Fordońscy policjanci zatrzymali recydywistę - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Fordońscy policjanci zatrzymali recydywistę

Data publikacji 12.07.2018

Kryminalni z Fordonu ustalili i zatrzymali 26-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem oraz uszkodzenie mienia. Mężczyzna włamał się do jednego z mieszkań na ulicy Przemysłowej. Kilka tygodni później na tej samej ulicy uszkodził okno w budynku. W związku z powrotem do przestępstwa może mu teraz grozić wysoka kara.

Zdarzenie miało miejsce 18 czerwca 2018 roku, wówczas policjanci z fordońskiego komisariatu zostali powiadomieni o włamaniu do jednego z mieszkań na ulicy Przemysłowej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że został okradziony z kosztowności na kwotę ponad 10 000 złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i zaczęli analizować zgromadzony materiał dowodowy. Trop doprowadził ich do znanego im 26-latka. Policjanci szybko namierzyli jego miejsce zamieszkania. Mężczyzna został zatrzymany i dowieziony do policyjnego aresztu.

Śledczy z Fordonu przedstawili mu zarzut kradzieży z włamaniem. Dodatkowo udowodnili mu jeszcze uszkodzenie mienia. 26-latek na początku lipca (05.07.2018) uszkodził okno w jednym z mieszkań na ulicy Przemysłowej. Straty oszacowano na 3000 złotych. Ponadto, przestępstw tych dokonał w warunkach tzw. recydywy.

Teraz za popełnione przestępstwa może mu grozić wyższa kara.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski