Policjanci w czasie wolnym zatrzymali bydgoszczanina z narkotykami - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Policjanci w czasie wolnym zatrzymali bydgoszczanina z narkotykami

Data publikacji 06.07.2018

Dwaj policjanci będący poza służbą zatrzymali 21-latka z marihuaną. Mężczyzna posiadał kilka porcji tego narkotyku. Teraz będzie odpowiadać za posiadanie zakazanych środków psychoaktywnych oraz ich udzielanie. Za te przestępstwa grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w środę (04.07.2018) późnym popołudniem na bydgoskich Wyżynach. Dwaj policjanci będący w czasie wolnym od służby ustalili, że jeden z mieszkańców osiedla może posiadać narkotyki. Funkcjonariusze uzyskali rysopis mężczyzny.

Około godziny 18:30 namierzyli podejrzewanego na pobliskiej ulicy. Policjanci poszli za mężczyzną, który był w towarzystwie dwóch kolegów. Mężczyźni weszli do klatki schodowej jednego z bloków. Tam policjanci przedstawili się i wylegitymowali osoby.

Od mężczyzn wyczuli zapach marihuany. Następnie weszli do mieszkania podejrzewanego. Tam również wyczuli specyficzny zapach. Funkcjonariusze zabezpieczyli słoik, w którym znajdowały się zawiniątka foli aluminiowej z zielonym suszem roślinnym, wagę elektroniczną i puste woreczki strunowe. Następnie powiadomili o tym fakcie dyżurnego bydgoskich Wyżyn, który na miejsce skierował patrole.

21-latek został zatrzymany i dowieziony do komisariatu. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana. Śledczy z bydgoskich Wyżyn na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanemu zarzut posiada narkotyków oraz dwa zarzuty dotyczące ich udzielania innej osobie.

Autor: kom. Przemysław Słomski
Publikacja: kom. Przemysław Słomski