„Bezpieczne Wakacje” z policjantami na śródmiejskim komisariacie - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

„Bezpieczne Wakacje” z policjantami na śródmiejskim komisariacie

Data publikacji 05.07.2018

Wczoraj (04.07.2018) dzieci uczestniczące w półkoloniach zorganizowanych w Pałacu Młodzieży przy ul. Jagiellońskiej w Bydgoszczy, odwiedziły policjantów z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście. Goście mieli okazję poznać pracę funkcjonariuszy z bliska.

W trakcie spotkania prowadzący przestrzegali uczestników przed niebezpieczeństwami, jakie czyhają na nieroztropnych pieszych uczestników ruchu drogowego, brawurowych rowerzystów, czy nieodpowiedzialnych „pływaków”.

Omówili z dziećmi także zasady postępowania w przypadku zagubienia się w nieznanym miejscu, odłączenia od grupy kolonijnej, a także kontaktu z „obcym niebezpiecznym”.

Policjanci zachęcali także kolonistów do korzystania z elementów odblaskowych, które zostały im wręczone na zakończenie spotkania.

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się także na czym polega praca policjanta i  uczestniczyły w scenkach, gdzie mogły się wcielić w rolę „policjanta” i „złodzieja”. W ten sposób dowiedziały się w praktyce do czego służą policjantowi podczas pracy kajdanki czy tonfa.

 

Autor: Magdalena Daniel OPSNiP KP Bydgoszcz-Śródmieście
Publikacja: kom. Przemysław Słomski