Spotkanie fordońskich funkcjonariuszy z seniorami - Wiadomości - KMP w Bydgoszczy

Wiadomości

Spotkanie fordońskich funkcjonariuszy z seniorami

Data publikacji 04.07.2018

W minionym tygodniu pracownicy Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon spotykali się z seniorami –mieszkańcami fordońskiej „Bajki”. Do klubu seniora działającego przy Bydgoskim Ośrodku Rehabilitacji, Terapii Uzależnień i Profilaktyki „Fordon” przybyło 15 seniorów zainteresowanych wskazówkami i konkretnymi radami zapobiegającymi oszustwom na osobach starszych.

Podczas prelekcji prowadzonej przez kierownika Rewiru Dzielnicowych asp. sztab. Roberta Pawlaka  wspomaganego przez pracownika cywilnego Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Agatę Pamuła,  zapoznano seniorów z najczęstszymi schematami działań oszustów polegającymi na wyłudzeniu jak największej sumy pieniężnej od osób samotnych. Podczas spotkania przekazano również podstawowe rady dotyczące postępowania krok po kroku w sytuacji podejrzenia popełnienia próby oszustwa.

Spotkanie z osobami starszymi było również okazją do przekazania podstawowych założeń  funkcjonowania aplikacji MOJA KOMENDA oraz narzędzia ułatwiającego identyfikację zagrożeń przy jednoczesnym uwzględnieniu oczekiwań społecznych w postaci KRAJOWEJ MAPY ZAGROZEŃ BEZPIECZEŃSTWA.

Autor: Agata Pamuła ZPSNiP KP Bydgoszcz-Fordon
Publikacja: kom. Przemysław Słomski